
У Полтаві продовжують бастувати приватні перевізники, вимагаючи підняти тариф на проїзд. Черги на АЗС в містах, так само як й дефіцит пального, не зникають.
Держава намагається подолати дефіцит пального, повідомила 13 травня міністерка економіки Юлія Свириденко. Водночас запасів бензину в Україні наразі вистачає на п’ять днів, дизелю – на три, йдеться у матеріалі «Радіо Свобода». Очікується, до кінця травня Україна отримає 350-360 тисяч тонн пального з нових логістичних маршрутів, тобто добовий обсяг імпорту в травні зросте з 4 тисяч до 11-12 тисяч тонн.
- Наприкінці березня російські військові почали завдавати авіаційних ударів по базах паливно-мастильних матеріалів. Було знищено або пошкоджено нафтобази на Львівщині, на Волині, Рівненщині, Полтавщині, Дніпропетровщині та Одещині. Також внаслідок російських авіаобстрілів було знищено інфраструктуру Кременчуцького НПЗ – найбільшого підприємства з виробництва нафтопродуктів в Україні, яке забезпечує понад третину всього українського ринку палива.
Тим часом у Полтаві міську владу звинувачують у тому, що не створила вчасно резерв пального, а перевізників-монополістів – у тому, що намагаюся підняти ціну на проїзд, користуючись ситуацією.
У попередній публікації ми показали реакцію опозиційних до міського голови Полтавської громади Олександра Мамая депутатів. Зараз подаємо думку Едуарда Волкова, депутата Полтавської міськради.
– Ціна на паливо, яка є зараз, та дефіцит палива – це не назавжди. А якщо перевізники і Мамай піднімуть тариф до 20 чи 15 гривень, а чи й до 30 гривень, – цей тариф й залишиться (а от дефіцит пального та його висока вартість зараз через дефіцит – ні, – прим.авт). На початку березня, коли депутати виділили на сесії кошти, потрібно було сформувати матеріальний резерв міста, і закупити пальне, але не в талонах, як каже Мамай. Потрібно було закупити «живе» паливо, а не говорити за зміну постачальника тепер. «Живе» паливо наливом потрібно було тримати у резервуарах у міському матеріальному резерві, – говорить Едуард Волков.
Депутат говорить, на його думку, вчасна резервна закупівля палива по 32-35 гривні за літр дало б змогу без проблем використовувати комунальний транспорт. Інший варіант – допомогти перевізникам закупити паливо, якщо ті теоретично самі не могли знайти постачальника та зробити це. Волков вважає, ситуація щодо протестів перевізників зараз – спланована акція.
– Щоб просто користуючись війною та дефіцитом палива підняти тариф як давно планували, – каже Едуард Волков.
Крім того, у місті є ще одна транспортна проблема – частина комунальних тролейбусів не виїжджають на маршрути через відсутність водіїв.
– Велика частина тролейбусів не виїжджають на маршрути з тролейбусного депо, бо нібито немає водіїв. А чому немає водіїв? Бо за півроку була повністю провалена кампанія по навчанню водіїв тролейбусів. А ті тролейбуси, які є в депо та плюс комунальний транспорт могли не допустити транспортного колапсу, який виник зараз, – говорить Волков та наводить приклад Києва. Там планують піднімати ціну на проїзд лише у випадку, якщо дизельне паливо коштуватиме 70 гривень і його дефіцит не зникне до 1 липня.
А що ж каже міський голова Полтавської громади? Олександр Мамай на своєму телеграм-каналі повідомив, що 25 гривень проїзд не коштуватиме, але яким буде тариф – не озвучив.
– У нас є стратегічний запас палива для забезпечення ЗСУ та ТрО комунальним транспортом. На виконкомі було прийнято рішення про дозвіл на закупівлю пального за тими цінами, які є нині, і які змінюються щодня. Сьогодні (13 травня – прим. авт) на автодороги вийшли 48 тролейбусів, які забезпечують мешканців міста перевезенням. Приватний громадський транспорт у місті працював не у повному складі. Ми прочитали інформацію про вартість проїзду 25 грн і повідомляємо, що такого не буде. За 50 грн люди на роботу не їздитимуть. Хто буде власноруч підіймати ціну до такого рівня, ми будемо розбиратися з цими людьми, як з мародерами, – повідомив Олександр Мамай.
Фото – VPLT