
Понад тисяча українських родин долучились до державної програми «Власний дім» із будівництва житла на селі. На Полтавщині таких родин – кілька десятків.
2021 році 1126 родин отримали довготермінові пільгові позики у межах державної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Йдеться про будівництво, добудову, купівлю житла та його інженерне забезпечення. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, повідомляють в Полтавській ОДА.
– На сьогодні програма «Власний дім» чи не єдина в Україні, яка створює умови для забезпечення житлом сільського населення. Відтак попит на такі пільгові кредити високий, адже для багатьох сільських мешканців ця програма є реальним шансом отримати власне житло чи поліпшити умови проживання. У 2022 році вона продовжується. На її реалізацію у спецфонді держбюджету передбачено 38,96 млн гривень, – зазначила Наталія Козловська.
Зазначимо, згідно з умовами програми, мешканець села чи селища, який хоче збудувати або придбати житловий будинок, може взяти кредит під 3% річних на 20 років, але не більш як до досягнення пенсійного віку. Для молодих сімей (до 35 років) – термін кредитування становить до 30 років.
У межах програми для багатодітних сімей, учасників АТО та переселенців надаються додаткові пільги. Граничний розмір кредиту – 400 тисяч гривень:
до 400 тис. грн – для нового будівництва,
до 250 тис. грн – для реконструкції житлового будинку, добудови незавершеного будівництвом житла,
до 300 тис. грн – для придбання житла,
до 100 тис. грн – для спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій.
Одержувачами бюджетних коштів є засновані ОДА фонди підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Такі регіональні фонди діють в усіх областях України. Саме до них родини можуть подати пакет документів, необхідний для отримання пільгового кредиту. З 2010 року фінансування програми здійснюється виключно із спецфонду держбюджету та коштів місцевих бюджетів.
Ситуація на Полтавщині
У 2021 році 35 родин в Полтавській області отримали довготермінові пільгові кредити у межах цільової обласної програми «Власний дім», з яких 7 родин учасників АТО. Йдеться про будівництво, добудову, купівлю житла та його інженерне забезпечення. Про це повідомила заступниця директора – начальниця управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури облдержадміністрації Ірина Особік, повідомили у пресслужбі Полтавської ОДА.
Минулого року Програму профінансували на суму 8 396,3 тис.грн., в тому числі зі спеціального фонду державного бюджету 1 900,0 тис.грн., з обласного бюджету – 5 150,0 тис.грн., з районних, сільських, селищних бюджетів – 1 364,3 тис.грн. З урахуванням кредитів, наданих у минулих роках введено в експлуатацію 10 індивідуальних житлових будинків, газифіковано 1 оселю.
У 2022 році реалізація Програми продовжується. Відповідно до рішення десятої позачергової сесії восьмого скликання від 24.12.2021 № 355 затверджено цільову обласну програму «Власний дім» на 2022-2026 роки. Згідно із зазначеною програмою фінансування з обласного бюджету у поточному році становить 8 000,0 тис.грн.
Згідно з умовами програми, мешканець села чи селища, який хоче збудувати або придбати житловий будинок, може взяти кредит під 3% річних на 20 років, але не більш як до досягнення пенсійного віку. Для молодих сімей (до 35 років) – термін кредитування становить до 30 років.
Одержувачами бюджетних коштів є Полтавський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, до якого родини можуть подати пакет документів, необхідний для отримання пільгового кредиту.
Автор: Анна Сидоренко