
У Полтаві почали підготовку до другого фестивалю ідей розвитку громад Полтавської області «IDEA FEST Poltava region – 2022». Цього року планують організувати фестиваль, який триватиме з лютого по липень, інформують в Полтавській обласній раді. Розповідаємо, що це за фестиваль та чому його варто відвідати.
IDEA FEST Poltava Region – 2022 – другий регіональний фестиваль ідей розвитку громад Полтавської області, який спрямований наповнити креативними ідеями громади нашого регіону, сприяти обміну досвідом та історіями успіху, на одному майданчику об’єднати професіоналів з різних сфер проєктного менеджменту та надати можливість знайти однодумців для реалізації спільних проєктів, надихнутися на зміни у своїх громадах забезпечуючи зрівноваження трьох вимірів сталого розвитку: економічного, соціального та екологічного (тобто сімнадцять Цілей сталого розвитку).
Мета Фестивалю – підтримка сталого розвитку, що задовольняє потреби суспільства, не ставлячи під загрозу спроможність майбутніх поколінь задовольняти свої потреби, через перетворення територіальних громад Полтавщини на комфортні для життя, соціально орієнтовані, технологічно розвинені території, де панує співпраця та партнерство державних органів, ОМС, приватного сектора, громадянського суспільства і громадян, ведеться відкритий діалог та існує синергія для побудови довіри у середовищі.
У 2022 році плануємо провести фестиваль не за один день, а хочемо впродовж лютого – липня організувати тижневі фахові майстерні. Підсумковий форум відбудеться 15 липня. 17 тижнів на 17 локаціях за різними напрямками будемо спільно обговорювати та продукувати ідеї. Орієнтовна кількість учасників, яких ми плануємо залучити до цього піврічного проєкту, – близько 1200 осіб. Це будуть представники територіальних громад, громадських організацій, бізнесу, донорських організацій, – сказала Лілія Руроєва, заступниця голови Полтавської обласної ради.
Як зауважив Олександр Біленький, голова Полтавської облради, на першому щаблі повинні бути предметність і практичні навички.
– У нас громадських бюджетів достатньо багато, це такі міні-проєкти. Макро-проєкти, в нашому розумінні, – це проєкти ДФРР і обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області. Щоб вони відрізнялися і не були одноманітними, ми повинні підходити до всього предметно. Тобто, щоб під час обговорень учасники розглядали і проблематику, і наводили приклади успішних практик. Тому модератори фахових майстерень повинні бути готовими до різних напрямків, зокрема й показувати свою успішність, – висловив пропозицію посадовець.
Організатори фестивалю – Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування, Полтавська обласна рада, Обласний молодіжний центр Полтавської облради.
Автор: Надія Кучер