
Дослідники Національного лісотехнічного університету України винайшли мікробіологічне добриво на основі гриба мікоризоутворювача (чорного трюфеля), яке нейтралізує важкі метали в ґрунті та створює сприятливе середовище для розвитку рослин. Про це повідомили на офіційному сайті Львівської ОДА.
Кожна рослина росте винятково в симбіозі з грибами та бактеріями, але цей ріст та якість самих ґрунтів легко можна зіпсувати хімічними засобами. Тому важливо відновити мікоризний симбіоз в ґрунті. До прикладу, цю функцію виконує препарат створений на основі плодового тіла чорного трюфеля, основу якого складає пігмент меланін. Він трансформує пестициди, нейтралізує важкі метали, створює сприятливе середовище (ризосферу) навколо ґрунту для того, щоб рослина могла рости, — розповіла Вікторія Оліферчук, кандидатка біологічних наук та доцентка кафедри екології Інституту екологічної економіки НЛТУ.
До переваг, які отримають в результаті використання таких засобів фермери відносять: кореневе живлення рослин, їхня стійкість до посухи, засолення чи забруднення важкими металами, збільшення врожайності.
Основним завданням біологічних добрив є стимулювання росту та розвитку рослин та підвищення їхньої стійкості до захворювань. На відміну від хімічних засобів, ці препарати дозволяють покращити якість ґрунтів і зменшити до мінімальних показників залишок хімічних речовин у зібраному врожаї, — зазначено у повідомленні.
В межах обласної програми фермерам, які використовують мікробіологічні засоби захисту рослин відшкодовують 50% від їхньої вартості (до 50 тисяч гривень).