
ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» в співпраці з міжнародними партнерами реалізовує ініціативу Help Women Agro in Ukraine з підтримки українських підприємців, які працюють в аграрному секторі та постраждали від війни з рф.
Про це йдеться у повідомленні «Дія.Бізнес».
– У малих містах і селах, постраждалих від війни, живуть і працюють фермери та малі/середні сільськогосподарські виробники, майже 30% з яких — жінки. Ряд досліджень показують, що лідерство жінок в економічному житті (діловій діяльності) є важливим фактором стабільного зростання та розвитку на рівні країни, громади чи окремого підприємства», — говориться у повідомленні.
Щоб мінімізувати наслідки світової продовольчої кризи під час війни, необхідно захищати та підтримувати сільськогосподарське виробництво в Україні. Половина українських підприємств (52%) працюють навіть під час війни, щоправда, з обмеженнями. Більшість компаній підтримують гуманітарну допомогу в країні:
- 41% — допомагає фінансово;
- 35% — забезпечують працівників, які захищають країну;
- 31% — постачає продукти;
- 29% — надають послуги;
- 16% — задовольняють потребу в ліках;
- 9% — сприяють в обороні.
Актуальною проблемою наразі є необхідність підтримки жінок-підприємців, які працюють в аграрному секторі та постраждали від війни з Російською Федерацією. У малих містах і селах, постраждалих від війни, живуть і працюють фермери та малі/середні сільськогосподарські виробники, майже 30% з яких — жінки. Ряд досліджень показують, що лідерство жінок в економічному житті (діловій діяльності) є важливим фактором стабільного зростання та розвитку на рівні країни, громади чи окремого підприємства.
Ці чи будь-які інші причини є ключовими для реалізації принципу ґендерної рівності, закріпленого в 17 Цілях сталого розвитку ООН. Жінки сьогодні і на полі бою, і в тилу, забезпечують роботу економіки, утримують родини, піклуються про дітей та людей похилого віку.
Серед потенційних напрямів підтримки:
- фінансова підтримка
- партнерство та співпраця з міжнародними партнерами з метою просування продукції на зовнішніх ринках
- менторство
- залучення провідних експертів в галузі для отримання міжнародного досвіду
- стипендія на навчання за міжнародними програмами підвищення ділових навичок в аграрному секторі
- серія статей
- випуск подкастів
Як взяти участь в ініціативі?
- Ви підприємиця та потребуєте допомоги — заповніть форму за посиланням.
- Маєте можливість надати підтримку та допомогу підприємцям — заповніть форму за посиланням.
Період реалізації ініціативи:
1 травня — 30 червня 2022 року.
Реалізація цієї ініціативи дозволить налагодити партнерство та співпрацю між підприємствами, підтримати жінок-підприємиць у контексті відновлення/реконструкції діяльності та подальшого розвитку економіки та бізнесу у післявоєнний період.