
До Нового року залишилося два тижні, уже час прикрашати святкову новорічну ялинку. «Фундамент» підготував топ-3 поради, як прикрасити лісову красуню без шкоди природі.
Екологічність у всьому – зараз це не лише актуальний тренд, а й вимога часу, оскільки ресурси природи, які ми використовуємо щодень, вичерпні. Тому прикрасити ялинку замість традиційних скляних чи пластикових іграшок альтернативними екологічними – ідея для тих, хто бажає зберегти ресурси природи та менше використовувати відходів. Отже, якщо зустріти новорічні свята плануєте у стилі zero waste (нуль відходів) – читайте публікацію далі.
До речі, якщо збираєтеся купувати ялинку, перевірте її на легальність – це убезпечить від можливих штрафів.
Прикраси з їжі
Ні, ми зараз не про олів’є чи нарізки. Раніше новорічне деревце було прийнято прикрашати солодощами – печивом, цукерками, а також фруктами та горіхами. Чим не нагода згадати старі традиції? Наприклад, горіхи можна прикрасити папером (а його потім здати на макулатуру чи спалити). Дайте волю фантазії і знайдете чудові рішення, як зробити ялинкову прикрасу. До слова, виготовляти їх можна з рідними або друзями, дітям процес прикрашання неодмінно сподобається! А потім можна з’їсти ці прикраси.

Даємо кілька ідей: з льодяників чи «емемдемс» можна зробити гірлянди, а «різдвяні посохи» можна просто почепити на гілочки дерева.

Сушені прикраси
Ще одна ідея – прикраси з сушених цитрусових (лимонів, мандаринів, апельсинів та грейпфрутів). Вони наповнять вашу домівку ароматами Різдва. З них можна вирізати фігури, прикрасити яскравими нитками чи стрічками, додати харчові блискітки, які зазвичай використовують для випічки – і оригінальні новорічні прикраси готові.

Наріжте цитрусові рівними кільцями завтовшки 3-5 мм. Якщо нарізати надто тонко — скибочки будуть прозорими і не зможуть тримати форму. Ретельно промокніть цитруси паперовими серветками або чистим рушником, інакше вони не сушитимуться, а зваряться у власному сокуСушіть цитруси в мікрохвильовій пічці (кілька підходів по 30 сек), сушарці або духовці за температури 50-100С протягом 4-10 годин.
Спеції

Тут згодиться все – гвоздика, палички кориці, зірочки бадьяну, лаврове листя (якщо його поєднати із дольками апельсину, отримаєте оригінальний аромат). А із паличок кориці можна виготовити зірочки або геометричні фігури.