
Перетворила власну домівку на популярну садибу сільського зеленого туризму та влаштовує екскурсії й розваги школярам. Робить бізнес із квітів з власної клумби та вчить цьому інших. Вважає, що у селі можна заробляти, якщо є бажання. Надія Михайлова із приміського села Чечелеве Кременчуцького району, власниця Country house — заміського кластер-дому сільського туризму на власному досвіді вчить людей заробляти у селі та розвивати сільську місцевість. Про це вона розповіла у прямому ефірі в Instagram, який провів AgroPortal.ua, найбільше всеукраїнське аграрне видання.
Власниця садиби має свій авторський курс «Бізнес на чорнобривцях», на якому навчає всіх бажаючих вирощувати та реалізовувати квіти. А ще в своєму блозі вона ділиться ідеями заробітку в селі.
– Курс я проводила в онлайн-режимі, зараз планую зробити його в записі. Щоб слухачі могли взяти і слухати його, коли зручно. Цей курс я створила, щоб показати, ми, українці, можемо заробляти з усього. Аби тільки було бажання. Наприклад, ще декілька років тому всі сміялися з тих, хто заготовляють бузину. А сьогодні майже в усіх селах бузину збирають й відправляють її заготівельникам, а ті закордон, і недешево, – розповіла Надія Михайлова.
Щодо заготівлі чорнобривців, ділиться власниця садиби сільського туризму, заготовляти можна кількома способами.
– Заготовляється сама квіточка, а уже із цієї сировини можна робити різні продукти. Це і варення, настоянки. Ще роблять спецію з чорнобривців – імеретинський шафран. Вона цінна тим, що це єдина спеція, якій не знайшли хімічного замінника, – каже Надія Михайлова та рекомендує шукати шляхи збуту будь-якої продукції через Інтернет.
У власній садибі туризму жінка реалізовує чорнобривці як гастрономічні сувеніри для туристів, готує з пелюсток чай. Говорить, скуштувати фіточай із додаванням пелюсток чорнобривців туристам пропонують безкоштовно в необмеженій кількості протягом свого туру локаціями садиби.
Під час ефіру Надія Михайлова розповіла, що на етнолокації Country house працює живий музей вергунів, де популяризують кременчуцькі вергуни і що ця страва стала гастрономічним брендом краю.
В музеї-майстерні «Сіно-Солома» відроджують традиції хліботворення та проходять навчання з соломо-, рогозо- та лозоплетіння. А ще щороку проводять гарбузовий фест-квест.
На еколокації створили поселення гобітів, гномів та ельфів. У кожному казковому будиночку живе ремісник, який працює за законами природи. Приміром, гобіт-городник має лавандове та гарбузове поля, лавандове кафе та ресторан у кукурудзяному полі, а ще — аптечний квітник.
Своїм прикладом власниця садиби демонструє, що можна заробляти, не шукаючи можливостей поза рідною домівкою, а розвивати власне село. Жінка вважає, заробляти в селі можуть усі й на всьому.
– У селі можна вижити! Мені прикро, що багато людей виїжджають із сільських місцевостей, не знаючи, що можна заробляти у селі. Стереотипно люди думають, що в селі заробляти можуть тільки великі фермери, але це не так, – вважає Надія Михайлова.
Автор: Анна Сидоренко