
В рамках проєкту «Сімейні молочні ферми» на Полтавщині за минулий рік 9 родин стали фермерами та вирощують корів. Про це повідомили у пресслужбі «Сімейних молочних ферм». Розповідаємо про те, де діють ферми та як долучитися до проєкту.
У Полтавській області родинні молочні ферми діють у Диканському районі, Решетилівському, Миргородському, Чутівському. Усього – дев’ять ферм і це результат за минулий рік.
«Сімейні молочні ферми» – це проєкт, який створили 2017 року задля розвитку молочного тваринництва на селі. Проект реалізується Кластером «Натуральне молоко», за підтримки ТОВ «УкрМілкІнвест», та має всі перспективи стати одним з рушіїв розвитку сільської місцевості України. Таким чином інвестори намагаються зупинити занепад села і молочної галузі через створення молочних ферм сімейного типу.
Проект спрямований на розвиток молочного тваринництва шляхом допомоги у створенні сімейних молочних ферм та молочних кооперативів на їх основі.
Все, що потрібно для участі у проекті: ініціативній родині звернутися до організаторів та продемонструвати своє бажання та зацікавлення. Після подання заявки організатори проекту проводять ретельне вивчення можливостей та серйозності намірів кандидатів:
- Бажання і внутрішня згода родини;
- Наявність приміщення для утримання ВРХ або земельної ділянки для будівництва ферми;
- Бажано: мати досвід в утриманні корів;
- Бажано: мінімальний набір с/г техніки;
- Бажано: земля для кормів/випасу.
Учасникам програми допомагають відкрити власний сімейний бізнес і збільшити його у рази протягом 3-5 років, супроводжуючи і допомагаючи на всіх етапах: створення проекту ферми, консультування при будівництві, відбір високопродуктивної худоби, встановлення обладнання, холодильника, фінансовий супровід та впровадження обліку.
Після відкриття ферми забезпечують надання регулярних послуг: зооветеринарне обслуговування, послуги осіменіння, технологічну карту кормів, забезпечення силосу, бухгалтерський облік, отримання дотацій.
Автор: Анна Сидоренко