
Зберегти пам’ять про сільську хату, в якій минуло дитинство та про бабусині оповідки – Аліна Кашуба з Шишак Миргородського району знімає у ТікТок гумористичні відео про життя у селі. У блозі дівчина показує, що життя у селі – класне й веселе, і навіть попри занепад в сільській місцевості можна знайти позитив.
Дівчина – фахівчиня з кулінарії та кондитерських виробів, зараз з допомогою своїх батьків виховує двох маленьких двійнят. Та замість буденного декрету Аліна Кашуба стала зіркою ТікТоку. «Фундамент» поспілкувався із блогеркою, яка активно вривається у топ-блогерів Полтавщини, які живуть в селі та розповідають про це у соціальних мережах.
Під ніком selychka дівчина вривається у простір ТікТоку зі своїми іронічними гумористичними роликами про життя у селі. Уже має понад 22 тисячі підписників і їх кількість росте щодня. Унікальність блогерки – полтавський суржик, який вона розбавляє гумором та запозиченими від бабусі приказками про сільську буденність.

Аліна розповідає, почала знімати відео рік тому, і це – уже другий її акаунт. Перший соцмережа видалила через нібито порушення правил спільноти, бо на її відео надходило багато скарг. З самого початку блогерства дівчина отримала хвилю хейту. Утім, це її не зупинило, а навпаки, зізнається, спонукало знімати більше.
Аліна вирішила показувати сільське життя без прикрас та перебільшень, але у кожне відео додає свою «родзинку» – гумор та оригінальний голос, за який, ділиться, її й полюбили користувачі соцмережі.

– Коли скачала ТікТок, не розуміла спочатку що це таке, як там вести сторінку. Тому просто сиділа і спостерігала за людьми. Мені було дуже цікаво, спостерігала за Максимом Капрою, Дашою Євтух, Валіком Козирним. І вирішила, що теж зніматиму відео про село, в якому живу, показуватиму сільське життя, щоб зберегти пам’ять, – розповіла «Фундаменту» Аліна Кашуба. – Спочатку знімала під іншим,чужим голосом. Потім ризикнула зняти ролик зі своїм голосом, і воно так файно залетіло, на тисячі переглядів. Тоді я зрозуміла, що мені це подобається робити, це моє – показувати і розказувати про село, в якому живу.
Знімає у хаті бабусі, щоб зберегти пам’ять про дитинство

Аліна знімає у будинку, в якому виросла, до цього у ньому виросла бабуся блогерки.
– Будинок зараз непридатний для того, аби у ньому мешкати. Збудований у довоєнні часи, був вкритий раніше соломою. В хаті збереглося багато старих речей, одягу, і все це я використовую як атрибути для відео. Деякі люди думають, що я дійсно живу у тому будинку, адже в роликах я показую селючку, яка нібито живе у покинутій хаті. Але насправді будинок просто недалеко від моєї оселі, тому приходжу знімати в ньому контент. Це моя пам’ять, яку хочеться зберегти. Можливо, колись діти подивляться мій ТікТок, задумають відреставрувати – не можу прогнозувати, що буде далі. Але пам’ять про хату хочеться зберегти! – ділиться дівчина.
Аліна ділиться, односельці в цьому підтримують її, вважають місцевою знаменитістю. У майбутньому Аліна мріє зберегти бабусин дім, зробити ремонт.
Популярність приніс шльопанець
Популярною у ТікТок Аліну зробило випадково зняте нею відео про літнє взуття.
– Я йшла вулицею села з мамою й дітьми і раптом у мене відірвався від гумового шльопанця пиптик. Недовго думаючи, знімаю про це відео, в якому кажу такі слова: «У мене сьогодні траур. Помер мій улюблений шльопанець, у нього відпав пиптик, який я не змогла знайти, щоб його полампічити». Це відео набрало майже 4 мільйони переглядів і стало вірусним! Пародії на нього знімали блогери різних міст України, сусідніх країн. Мені писали і дивувалися словам «пиптик», «полампічити».
Однак разом із підтримкою блогерка, ділиться, отримує й немалу порцію критики через відео з старої сільської хати. Говорить, коли через скарги соцмережа видаляла її акаунт, співпереживання інших блогерів та шанувальників взяло верх над критикою – Аліна почала блогерство з початку та продовжує зараз активно знімати про село.
– В період, коли через скарги мені закрили сторінку, я дуже сумувала через це, переживала. І мені написав в Інстаграм репер «МС Петя», підтримав, сказав, що я крута, що в мене все вийде. Це надихнуло мене, я подумала: дійсно! В інших виходить, іншим теж сторінки блокують, але вони починають заново, не здаються, то ж чому я не зможу? Зможу!
Розповідає, всі ролики знімає з першого дублю, не пише сценаріїв та не готується до зйомок. Зізнається, прийшла у хату – одягла стару бабусину шубу – подумала пару хвилин – миттєво прийшла ідея – зняла відео. У відео, до слова, блогерка часто використовує розказані бабусею оригінальні приказки.
У блозі дівчина показує життя сільської жінки разом із чоловіком Василем. Це – вигаданий персонаж, його грає брат блогерки.
– Василь – вигаданих образ сільського чоловіка, його грає мій брат. Люди часто пишуть і просять частіше показувати у відео як я гукаю Василя, їм подобається мій голос, моя говірка, – каже Аліна Кашуба. – Приємно, односельці слідкують та чекають нових гумористичних відео. Я взагалі весела по життю людина, люблю жартувати. Мені старші люди пишуть у коментарях: не можемо жити без твоїх відео, ти така смішна, приходимо з роботи і перш за все дивимося чи ти нічого не опублікувала.

Блог, щоб «дати жару городським»
Аліна розповідає, свій блог веде ще й для того, щоб захищати сільських мешканців та показувати, ті, хто народився і живе у селі – такі ж люди, що й у великих містах.
– Я дуже велика противниця поділу людей на «городських» і «сільських». Завжди відстоювала, захищала сільських. Я й нік «селючка» обрала завдяки своїм хейтерам, які мене так називали у коментарях. Тому у блозі даю жару «городським». У мене завжди викликало злість, що люди з міст часто зневажливо ставляться до людей із сіл. І я вирішила сільських людей захищати – показую, що у селі файно жити, – говорить Аліна Кашуба.
«Візитна картка» блогерки – не лише суржик та шльопанець, який одного разу зробив її популярною, а й вбрання – стара бабусина шуба. Аліна Кашуба дала їй, як і напівзруйнованій хаті, друге життя. Але насправді полтавка зробила більше, аніж дала нове дихання старим речам. Блог, який вона почала вести як розраду в декреті, зберігає пам’ять про місцевість, що з роками зникає.
Автор: Надія Кучер