
В Україні діє освітня програма «Навчай для України», створена для трансформування освіти у сільських населених пунктах за допомогою мотивованих і талановитих молодих людей.
В рамках цієї програми на конкурсній основі представники громадської організації «Навчай для України», які втілюють освітній проєкт спільно із Світовою ініціативою Teach for All, обирають прогресивних випускників українських вишів та пропонують їм стати справжніми змінотворцями, зайнявши менторську позицію вчителя в одній з українських сільських шкіл. Протягом двох років стипендіати отримують другу вищу освіту, викладають улюблену дисципліну в школі, практикують лідерські навички та таким чином трансформують місцеву спільноту, надихаючи своїм прикладом школярів та інших вчителів.
Все для того, щоб спровокувати зміни там, де вони найбільше потрібні, та відкрити нові можливості для дітей, незалежно від місця їхнього проживання, розповіли у коментарі «Фундаменту» в ГО «Навчай для України».
Що пропонують молоді, яка поїде навчати сільських дітей та впроваджувати громадські ініціативи у сільській громаді
«Навчай для України» – це лідерська стипендія, що дає можливість отримати насправді впливову роботу в житті, диплом змінотворця та доступ до спільноти інноваторів із 59 країн світу. Учасники програми їдуть у маленькі населені пункти на 2 роки, де викладають у школах, організовують позакласні ініціативи для дітей та громади. Учасник програми отримує постійну менторську підтримку, нетворкінг у мережі із 59 країн і унікальний трансформаційний досвід. Молоді люди стають рольовими моделями для учнів і допомагають долати освітню нерівність в Україні.
Учасники отримають офіційну роботу, заробітну плату; оплачувану магістратуру з педагогіки в університеті імені Бориса Грінченка; стипендію, яка покриватиме оплату житла, побутові витрати; менторство та розвиток лідерських якостей; обмін досвідом та нетворкінг в глобальній мережі TEACH FOR ALL – це 60 країн, серед яких США, Мексика, Швеція, Австрія, Португалія, Кенія, Японія, Малайзія. Також учасники програми отримають в подальшому пілтримку в професійному розвитку, можливість продовжити кар’єру в соціальному підприємництві та інноваціях, управлінні школою, публічному управлінні або в бізнесі.
Щоб взяти участь у програмі, потрібно подати на розгляд заявку.
Як розповіли у ГО «Навчай для України», поки що серед учасників програми немає стипендіатів на Полтавщині, але чекають від жителів області заявок.
– На жаль, поки що немає учасників з Полтавської області чи учасників, які поїхали на Полтавщину. Але у наших планах є співпраця з Полтавщиною, – прокоментували «Фундаменту» у ГО «Навчай для України».
Автор: Анна Сидоренко