
На Полтавщині постраждалим від домашнього насильства нададуть тимчасовий прихисток у готелях Полтави. Задля безпеки постраждалих, адреси, в яких саме готелях розміщуватимуть, не розголошують. Про це повідомляється на сайті ГУ Нацполіції в Полтавській області.
Наталія Нечепуренко, старша інспекторка відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності, повідомила:
– На даний час тимчасовий притулок постраждалим (як з Полтави, так і з інших районів області) уже надають кілька готелів обласного центру! Адреси в цілях безпеки не розголошуються.
Полтавщина стала першим регіоном в Україні, де механізм використання готелів як тимчасових притулків для постраждалих осіб вже працює. Віднині громадяни, які звернулися до поліції або інших уповноважених суб’єктів з приводу домашнього насильства, мають можливість три доби безоплатно проживати в готелях разом з дітьми до розв’язання правових питань.
Далі клієнтові пропонують Притулок для жінок (де можна перебувати до 3 місяців) або Кризову кімнату (терміном до 10 діб) й допомогу кваліфікованого соціального працівника, психолога та юриста.
Що таке «кризова кімната» та хто має на неї право
Кімната кризового реагування – безпечне місце перебування постраждалих осіб від домашнього насильства. Це тимчасовий притулок для жінок, дітей і чоловіків, які зазнали домашнього або гендерно зумовленого насильства.
Хто може попросити прихистку:
• повнолітня постраждала особа за особистим зверненням, або особа, направлена структурним підрозділом місцевої держадміністрації або виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, центром соціальних служб або мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;
• особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;
• дитина разом з матір’ю/батьком або особою, яка їх замінює.
Де знаходяться «кризові кімнати»? Як довго можна в них перебувати?
Адреси не розголошуються з безпеки постраждалих від насильства, і потрапити до «кризової кімнати» можна лише за направленням соціальної служби або поліції. Тому потрібно звертатися до поліції та відповідних служб.
Термін перебування у кімнаті кризового реагування – 10 днів. Під час перебування у «кризовій кімнаті» постраждала особа зможе отримати психологічну та юридичну допомогу, а також задовольнити фізіологічні потреби (харчування, засоби особистої гігієни тощо). Місце перебування облаштоване усіма необхідними речами та абсолютно безпечне, отже, можна не хвилюватися, що кривдник може завдати дискомфорту.
Обов’язки з інформування про такий механізм покладаються на поліцейських, які обслуговують виклики про домашнє насильство. Бронювання місць в готелі та реалізацію інших соціально-правових заходів забезпечують фахівці Благодійної організації «Світло надії». Контакти цієї організації – тут.
Автор: Анна Сидоренко