
У Кам’янське водосховище випустили 32 400 рибин. Це близько шести тонн, повідомляє пресслужба Полтавської ОДА.
У прибережній зоні водойми у Кременчуці працівники Полтавського рибоохоронного патруля випустили 5 833 кілограми риби. Зокрема, 5 333 кілограми (29 628 екземплярів) дволітки товстолоба й 500 кілограмів (2 778 екземплярів) дволітки білого амура.
Кошти на зариблення спрямували з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області.
– Вперше за декілька років роботи із зариблення профінансували на обласному рівні. Відповідний захід цьогоріч включили до переліку тих, які фінансують із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавщини. З обласного екофонду на зариблення спрямували 219 тисяч гривень. За ці кошти в держпідприємстві «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб» закупили біоресурси, – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. – Крім того, за кошти екофонду для Полтавського рибпатруля купили тепловізор для здійснення охорони тваринного світу і боротьби з браконьєрством, на який спрямували 40 тисяч гривень.
Начальниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич поінформувала, що загалом заходи із зариблення природних водойм і водосховищ комплексного призначення, зокрема Кам’янського водосховища, розраховані на п’ять років. Кожного року планують проводити вселення водних біоресурсів у це водосховище.
Головна спеціалістка відділу іхтіології, регулювання рибальства та меліорації Полтавського рибоохоронного патруля Олена Качко зазначила, рослиноїдні види риб, такі як товстолоб і білий амур, очищають водойми від зайвої рослинності й фітопланктону, що перешкоджає цвітінню води й заростанню акваторії.
Загалом у поточному році у водойми області – Кременчуцьке і Кам’янське водосховища, річки і ставки – випущено близько 220 тисяч екземплярів риби.