
«Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори». Саме так розпочинається повість Івана-Нечуя Левицького «Кайдашева сім’я».
За мотивами цього твору був відзнятий один із найпопулярніших серіалів сучасності — «Спіймати Кайдаша». Попри відомість свого села в туристичному плані, місцеві жителі хочуть розвивати його і в агровиробничому напрямі.
- Нагадаємо, AgroPortal.ua спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні відновили прийом заявок на Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2022». Онлайн медіа «Фундамент» – інформаційний партнер конкурсу у Полтавській області. Тому слідкуйте за оновленням на нашому сайті, ми публікуватимемо історії про неймовірні українські села.
На конкурс «Неймовірні села України 2022» активісти села подали бізнес-проєкт із виробництва натуральних соків. Людмила Касьян, місцева жителька та співавтор проєкту:
Наше село відоме дуже давно. Та ми хочемо його розвивати не лише в туристичному плані, а й створювати свій власний продукт
У Семигорах більше 400 домогосподарств, які займаються вирощуванням овочів та фруктів, тримають домашню худобу. Сировинна база велика.
Оксана Шабаан, місцева жителька та співавтор проєкту:
У нашому селі живуть дуже працьовиті жінки, які вирощують екологічно чисту продукцію —полуницю, сливу, грушу, яблуко, вишню, смородину, виноград, малину, томати та гарбузи. Це і будуть основні наші постачальники сировини для виготовлення соків
Також активістки планують заморожувати соки. Вони стверджують, що заморожений сік не втрачає своїх цілющих властивостей. Ринок для збуту продукції широкий — майже вся Київська область, а також через соціальні мережі.
За грантові кошти планується закупити обладнання для виготовлення соків на суму 100 тис. грн, а саме — мийна машина елеваторного типу, прес гідравлічний, насос для перекачування соку, розливна станція та порційний електричний пастеризатор.

Семигори – мальовниче село, розкидане на пагорбах. З них відкриваються неймовірні краєвиди. В низині знаходиться кілька ставків, де селяни ловлять рибу. Місцеві жителі тут доживають до 90 років. Визначено, що територія села є екологічно чистою зоною для збору лікарських трав, суниці та грибів.
Старовинне село має свою унікальну історію. У Семигорах любив змалечку гостювати Іван Левицький. Із цим селом пов’язане його перше кохання. У сільських мешканцях він розгледів прототипів героїв своїх творів. Тож Семигори стали частиною туристичного маршруту «Стежками Івана Нечуя-Левицького» разом із Богуславом, Стеблевом і селом Хохітва.
До 140-річчя написання повісті «Кайдашева сім’я» у Семигорах виступав Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко. Село є одним із улюблених місць народної артистки України Наталі Сумської.

У жовтні 2021 року команда активістів із Богуслава (автор ідеї Людмила Касьян, організатор Віктор Коломієць, ткаля-килимарниця Валентина Ткач, автори туристичного блогу Євген та Олена Пузатки, радіо «Богуслав-FM») і місцеві жителі провели у Семигорах перший етно-гастро-літературний «Гарбуз-Фест». На наступному фестивалі жителі хочуть презентувати оригінальні страви з гарбуза та його нові сорти, завезені з Туреччини.
Нагадаємо, «Фундамент» в рамках інформаційного партнерства із одним з найбільших українських аграрних видань AgroPortal.ua розпочинає публікувати історії сіл-фіналістів конкурсу «Неймовірні села України». Раніше ми публікували історію про Покровське, Дніпропетровської області.
Ви також можете подати свою громаду на участь у конкурсі! Додатковий період подання заявок – до 26 червня.