
З 1 січня цього року почав діяти податковий закон 5600, який впроваджує нову систему оподаткування сільгоспвиробників та вводить поняття мінімального податкового зобов’язання.
Це сума податків, яку кожен власник сільгоспземлі має сплачувати до бюджету. Сума становитиме близько 5% від вартості землі на рік.
Якщо сума всіх податків (податку на землю, податку на прибуток, єдиного податку), які сплачує сільгоспвиробник, буде меншою за мінімальне податкове зобов’язання, доведеться доплатити різницю.
Розраховується це зобов’язання за такою формулою: нормативна грошова оцінка помножена на коефіцієнт 0,05, помножена на кількість місяців володіння землею, поділено на 12.
Це мінімальна сума податків, які землевласник повинен заплатити за рік з гектара.
Але якщо земля в оренді, то на її власника це не розповсюджується. Він, як і раніше, сплачує тільки земельний податок, а мінімальне податкове зобов’язання – відповідальність того, хто землю орендує.
Якщо ж земля не в оренді, а, наприклад, простоює, або власник її обробляє, в такому разі власник сплачує мінімальне податкове зобов’язання.
Воно не визначається для городів, земельних ділянок дачно-будівельних та садівничих (городницьких) кооперативів, а також для сільгоспземель, що перебувають у межах населених пунктів.
Автор: Анна Сидоренко