Site icon Фундамент

Полтавська міськрада завдяки публікаціям у медіа скасувала закупівлі з ознаками корупції

Фото - .prostir.ua

Полтавська міська рада завдяки публікаціям журналістів про закупівлі з ознаками корупції скасували шість тендерів на закупівлі. Про це повідомляє ІМІ. 

Так, міськрада протягом останніх кількох місяців після розслідувальних матеріалів видання “Полтавщина” скасувала публічні закупівлі, оскільки журналісти виявили переплату або корупційну складову. 

Міська влада скасувала тендер із закупівлі канцелярських наборів для першокласників на 3,5 млн грн. Відповідно до умов конкурсу, поставка мала бути виконана до того, як конкурс буде гарантовано завершений. Як з’ясувало видання, це може свідчити про корупцію: заздалегідь обрано постачальника, який вже все підготував. Після розголосу у ЗМІ секретарка Полтавської міськради Катерина Ямщикова прийняла рішення перенаправити кошти з наборів для першачків на укриття в школах. 

Крім того, через викривальні публікації “Полтавщини” міській владі довелося скасувати закупівлі ритуального ліфта з Білорусі за 0,2 млн грн, набори для кабінетів хімії за 0,3 млн грн (один з тендерів просто “завис”, розповів журналіст Микола Лисогор). Нові набори для кабінетів фізики закупляють тепер по адекватній ціні. Також скасували тендер на покіс трави у місті за 3,8 млн грн, на закупівлю контейнерів для сміття за 6,6 млн грн.

Закупівлю послуги коригування документації на ремонт музею у Більську за 0,6 млн грн поставили на паузу – начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін повідомив, що адміністрація вивчить доцільність такого бюджетного замовлення. 

Ще чотири тендери після розголосу в медіа переоголосили, проте без суттєвих змін.

“Є й інші закупівлі з ознаками корупції, які не скасовували або переоголосили без суттєвих змін: контейнерні майданчики за 2,9 млн грн, нові зупинки за 10,6 млн грн, сіль з переплатою – 18,3 млн грн. Також переоголошений з сумнівними умовами під конкретну модель тендер на закупівлю трьох катафалків: було 8,1 млн, а стало 6,9 млн грн”, – розповів Микола Лисогор. 

У робочому чаті пресслужби Полтавської міської ради та під час спілкування із журналістами на заходах секретарка міськради Катерина Ямщикова висловлювала медійникам вдячність за роботу та сигнали, якими вони допомагають виявляти корупцію у місті й таким чином боротися з нею.

Текст: Надія Кучер

Exit mobile version