
Ферма «РАВЛИК 2016» має переробний завод, який переробляє 5 т равликів на місяць. Полтавське підприємство наразі єдине в Україні має дозвіл на діяльність в Іспанії, має там власний склад. Ще два склади очікують свого відкриття в Італії та Франції. Про це розповів керівник господарства Сергій Данілейко під час онлайн зустрічі «Равликові ферми та равликівництво: Кращі агропрактики», пише Kurkul.com.
Як зазначив Сергій Данілейко, розпочав вирощувати равлики близько 7 років тому. Через відсутність необхідних знань і досвіду за перші три роки отримав збитки на загальну суму близько 100 000 євро.
– Випадково у літаку познайомився з польським підприємцем, який тривалий час займався таким бізнесом. Далі почалися польоти у Польщу практично кожні два місяці за новими знаннями та досвідом. І це допомогло досягти успіху», — розповів фермер.
Наразі Сергій Данілейко навчає інших виробників-початківців тонкощам цієї справи. На базі господарства створено дослідницький центр. Серед значних здобутків: розробка та впровадження власного методу добування равликового муцину, якому немає аналогів у світі.
– У равликівництві, одна помилка створює наступну, і в кінцевому результаті виробник-початківець отримує 100% невдач, тому потрібно намагатися уникати помилок із самого початку, аби не усувати їх потім в процесі діяльності», — пояснив керівник господарства.
В умовах високої конкуренції в усіх сферах економіки, досягти успіху зможе лише той, хто експериментує, застосовує нові підходи, втілює в життя інноваційні ідеї та знаходить нові напрямки ведення бізнесу.
– Ми і надалі плануємо рухатися тільки вперед та у найближчі роки стати відомим постачальником равликів у Європі. Адже, сьогодні в Україні є всі необхідні для цього ресурси», — підсумував Сергія Данілейко.