
У Полтаві вдруге відбувся Спаській двіж − благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Організовує його «Містохаб», ініціатива небайдужих до розвитку міста полтавців. Цього разу метою проведення ярмарку став збір 200 тисяч гривень на потреби ЗСУ. Як це вдалося та про те, як за допомогою благодійності зібрати кошти для українських захисників, читайте на «Фундаменті».
Як зауважують у «Містохабі», захід збільшився вдвічі: більше майстер-класів, крафтових виробників, територія дитячої зони і навіть тривалість проведення − не один, а два дні.
− Ми розуміємо, що людям подобається концепт ярмарку. Першого дня очікували 1000 відвідувачів, а в результаті прийшло близько 2500 людей. Тому треба розростатися − територіально або наповненням, побачимо це у подальших заходах, − розповіла співзасновниця «Містохаб» Альона Гончаренко.
Цього разу Спаський двіж включав такі локації: маркет крафтової продукції; фудкорт; освітня зона; миттєве фото; лаунж-зона, стіл для гри в шахи; дитяча зона; дві експозиції на тему війні; виставки художниць Ольги Корінь та Анни Сінельник; майстер-клас з керування дронами; тату-зона. Окремо виділимо додатковий «експонат» біля пам’ятника на місці відпочинку Петра І − там з’явився розписаний унітаз.
Загальна сума зібраних коштів суттєво перевищила очікування організаторів – склала 330 тисяч 82 гривні.
- Організатори влаштували гнучку систему донатів. Одразу на вході були виставлені три коробки для внесків: на рації та активні навушники; на тактичні рюкзаки; на кирки та лопати. Також усі задіяні виробники крафтової продукції направляють частину прибутку на ЗСУ.
− Ми хотіли б проводити подібні заходи кожні три тижні. Поки цьому сприяє погода та ситуація на фронті, хочемо вижати максимум. З іншого боку, щоб людям було цікаво треба, щоб вони трохи скучили. Та й організація потребує часу, − розповідає івент-менеджерка «Містохаб» Анастасія Лісова.
За спостереженнями організаторів, другий день проведення Спаського двіжу став велелюднішим за перший. Вони це пов’язують з великим розголосом у соціальних мережах, який влаштували задоволені відвідувачі. Деякі з них вже не вперше беруть участь у заходах «Містохаб».
− Приблизно 15% наших відвідувачів − це «знайомі обличчя», люди, які вже приходили до нас, і їм сподобалося. Мені здається, у нас дуже легка, домашня атмосфера, бо до нашої аудиторії ми ставимось як до друзів. Для мене чим більший захід готуємо, тим більший мандраж. Але коли я бачу щасливих, усміхнених людей, то готова працювати день і ніч, − поділилась враженнями івент-менеджерка «Містохаб» Анастасія Лісова.
Фото автора.
Автор: Богдан Андрєєв