
Мінекономіки взялося за реформування законодавства у сфері соціальних відпусток. Розглянемо, які зміни передбачені.
Нормами нового законопроєкту забезпечується індивідуальне право кожного з батьків дитини на безперешкодне (не обмежене зовнішніми обставинами) отримання соціальних відпусток. Необхідність використання такого права, період реалізації (одночасне використання відпустки чи іншим чином) визначається за узгодженням між батьками дитини, на їх розсуд.
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку буде надаватися як матері, так і батькові дитини. Така відпустка може бути використана батьками одночасно.
У документі прописане право на відпустку для догляду за дитиною «законних представників дитини, разом з якими вона проживає», замість неоднозначного терміну «інші родичі дитини».
Законопроєктом визначається право бабусі, дідуся чи законного представника дитини на відпустку для догляду за дитиною, яка є сиротою, позбавлена батьківського піклування та/або мати чи батько якої є одинокими.
Також законопроєкт чітко регламентує порядок і умови надання (компенсації при звільненні) батьківської відпустки. Так, планується визначити, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні «дитячої» відпустки, перенесені з попереднього календарного року з підстав, передбачених у статті 80 КЗпП (за умови неотримання компенсації раніше), а також за всі не використані ним дні щорічної відпустки.
Крім того, передбачено положення про завчасне повідомлення роботодавця батьками дитини про свій намір взяти таку відпустку.
Автор: Анна Сидоренко