
У Пирятині Полтавської області проводять благодійні лотереї для ЗСУ. За три місяці зібрали понад 40 тисяч гривень.
Організовує лотерею місцева волонтерка Олена Гуленко. До початку повномасштабної війни створила власний благодійний аукціон побачень для допомоги хворим землякам. З 24 лютого 2022 року, коли рф вторглася на територію України, волонтерка змінила формат аукціону на вимогу часу. Тепер це – благодійна лотерея, завдяки якій збирають кошти для українських захисників.
– Все просто: беремо якусь класну авторську річ та розігруємо серед бажаючих її отримати. Перше, що розіграли, – картина члена спілки художників України, майстра живопису Олексія Іванюка. Автор сам запропонував свою роботу – на допомогу українській армії. Зараз також триває черговий розіграш твору цього ж художника, – розповіла «Фундаменту» Олена Гуленко.

Лотами аукціону стали намиста етно-майстерні «Грицики», вишивані картини майстрині Олени Степовик, відерце меду від Людмили Волик, парфуми, дитячі іграшки, оригінальні чашки, а днями марку з «русскім ваєнним караблем» розіграли.


– З власником лоту визначаємо суму, яку хочемо зібрати за річ, ділимо це на кількість номерків. Так один номерок може коштувати від 40 до 100 гривень. Вартість прийнятна для кожного. Проте нижча, ніж реальна ціна лоту. Людина вкидає кошти до опечатаної скриньки, у яку збираємо для ЗСУ. За допомогою генератора випадкових чисел у прямому ефірі визначаємо переможця, – розповідає про те, як проводить лотерею волонтерка.

Олена говорить, за три місяці роботи таких лотерей у Пирятинський штаб волонтерського руху надійшло більше 40 тисяч гривень.

– Пирятинські волонтери – це вже як візитівка. На фронті про них чули і знають. І хоч немає в них можливості купувати бандеромобілі, та їхні підопічні точно нагодовані та вдягнуті. Також волонтери збирають кошти на тепловізори, броніки, медикаменти й самі везуть провізію в гарячі точки, – ділиться волонтерка.
За час повномасштабної війни пирятинці, розповідає Олена Гуленко, провели спільно з міською радою кілька ярмарків. Продавали, хто на що гаразд – авторські роботи, випічку, розсаду – злагоджено та згуртовано допомагаючи армії.