
Співробітники Полтавського СБУ викрили ще 4 поціновувачів «руського миру». Ними виявилися мешканці Полтави, Кременчука та Горішніх Плавнів.
Так, мешканець м. Полтави у забороненій в Україні соціальній мережі «Однокласники» називав українських захисників нацистами, героїзував російських військових та поширював тези російської пропаганди про рятувальні операції окупантів для збереження життя цивільних осіб.
Мешканець м. Кременчука, уродженець рф, в іншій забороненій соціальній мережі «ВКонтакте», глорифікував російські війська та поширював дописи про переодягання українських військових у цивільний одяг для здійснення провокацій та атак на мирних мешканців, які планували виїхати до рф із зон бойових дій на території України.
Ще одна мешканка Кременчука, уродженка рф, у тій самій соцмережі розповідала про залякування мирного населення українськими військовими та постановочні відео з маріупольського пологового будинку, який був «базою азовців». Крім того, вона поширювала наративи роспропаганди про необізнаність українського населення щодо війни та реального стану справ на полі бою.
Четверта фігурантка, мешканка Горішніх плавнів, також уродженка рф, у мережі Інтернет підтримувала загарбницьку війну рф проти України, глорифікувала президента держави-агресора та закликала боротися із нацизмом в Україні.
Після проведення ряду лінгвістичних експертиз, слідчі СБУ повідомили про підозру 1 фігуранту за ч.2, а трьом із них за ч.2 і ч.3 ст.436-2 Кримінального кодексу України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників. Їм загорожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти чи восьми років з конфіскацією майна або без такої відповідно до кваліфікації правопорушення.
Наразі досудове розслідування по усім 4 фігурантам завершено, матеріали направлено до суду.
Заходи із викриття та документування протиправновної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Полтавській області під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури.
Авторка: Анна Сидоренко