
Рада підтримала правку до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік». У разі затримки під’єднання сіл до оптичного інтернету у 2021 році оператори зможуть отримати оплату у 2022 році. Про це повідомили на офіційному сайті Полтавської ОДА.
Завдяки цьому оператори, які не встигнуть під’єднати села за укладеними договорами цього року, зможуть зробити це на початку 2022 року в разі підписання додаткової угоди з громадою.
– Однак ми все ж очікуємо, що більшість провайдерів все виконають вчасно. Ті оператори, які виконали свої зобов’язання неналежним чином — не будуть допускатися до майбутніх закупівель субвенції. Нагадаємо, що наразі існують зобов’язання інтернет-провайдерів для під’єднання майже 3 тисяч сіл, де проживає мільйон українців, – повідомляє пресслужба Полтавської ОДА.
Також у громад, які з певних причин не завершили тендери до нового року, буде можливість оголосити повторні закупівлі в січні 2022 року за кошти 2021 року.
Крім того, Кабмін ухвалив зміни до постанови про субвенцію на наступний рік. Вони дозволять:
- розширити перелік соцзакладів, що будуть під’єднані до оптичного інтернету та збільшити термін безоплатної абонплати до 24 місяців з моменту підписання договору;
- швидко перерозподіляти кошти між громадами;
- під’єднати села з радіомагістраллю в наступному році. Ці села мають протягнуті оптичні кабелі на території села. Але безпосередньо до села використовується радіорелейне з’єднання. Через це швидкість та з’єднання не завжди були стабільними. У 2022 році такі села отримають можливість під’єднатися до оптичного інтернету.
Крім того, постанова забороняє операторам, які не виконали взяті на себе зобов’язання по субвенції у 2021 році, укладати договори в наступному році в межах цієї ж субвенції.
Будь-хто може перевірити інформацію в розрізі кожного провайдера та населеного пункту, щоб знати, до якої компанії звернутися, щоб під’єднати свою домівку.
Ціль команди Мінцифри — забезпечити доступом до швидкісного інтернету 95% українців. Поява інтернету сприятиме розвитку цифрової грамотності населення та надасть можливості для розвитку, незалежно від місця проживання.